Сајам СЈАЈ

Средња машинска школаје ове године девети пут излагала своје радове на 19. интернационалној изложби златарства и часовничарства "Сјај".

Приказали смо радове од месинга које су направили ученици претходних генерација златара.  Посебно смо поносни на радове од бакра које смо направили поводом обележавања сто година од рођења сликара Богдана Шупута. Три рада од бакра су производи ученика завршне године образовног профила златар који су завршили нашу школу 2013/1014. године.

Изложили смо постаменте за накит од кованог гвожђа, а за овакве и сличне послове се обучавају ученици Средње машинске школе који се школују за браваре.

Сви наши радови су уникатни и ручно прављени и као такви привукли су велику пажњу и интересовање познавалаца накита.

Поред излагача из Немачке, Турске, Хрватске, Босне и Херцеговине, нама је била част да покажемо шта знамо и можемо многобројним посетиоцима овог угледног догађаја у региону.

Statistik created: 2018-01-19T13:22:13-05:00